WAX POETIC’ten yeni klip “Cihangir”

Ilhan Ersahin’in 90’ların sonunda “jazz” ile “urban music” ortak kümesine en büyük katkısı WAX POETIC’in “Istanbul” albümünden “Cihangir” parçasına Irmak Altıner imzalı taptaze ve nefis bir video çıkageldi.

Ilhan Ersahin, 2000 çıkışlı ilk Wax Poetic albümü ile dönemin en önemli trip hop albümlerinden ne imza atmış, caz dünyasına Norah Jones’u kazandırmıştı. 2007’de yayınlanan Wax Poetic “Istanbul” albümü de Athena’dan Gökhan Özoğuz, Siya Siyabend’den Biz10 gibi vokal konukların yanında, oyuncu Demet Evgar’ı da ilk kez şarkıcı kimliği ile dinlediğimiz, nadir “türkçe” triphop albümlerinden biri olarak tarihte yerini almıştı. 8mm formatında Irmak Altıner tarafından çekilen ve kurgulanan video, yıllar sonra seslerinin yolculuğu aracılığıyla bir araya gelen isimlerin Pera’da paralel zaman akışlarında çarpışan yollarını gözetliyor.

Bu albüme dair bir diğer önemli detay: “Istanbul” albümü, Ilhan Ersahin’in sonraki yıllarda en sık turlayan projesi Istanbul Sessions’un Alp Ersönmez, Turgut Alp Bekoğlu ve İzzet Kızıl’dan oluşan kadrosunu da ilk kez bir araya getiren kayıt olma özelliğini taşıyor. (Ki onlar da 2020 bitmeden, beşinci stüdyo albümleri “Bir Zamanlar Şimdi”yi yayınlamak için gün sayıyor.)

Özetle Ilhan Erşahin ve nublu records, durmak bilmiyor.

Sıkı takipte fayda var…